Apple, Self Servis Onarım programını M1 işlemcili MacBook modellerine genişletti


Bu yılın başlarında ABD’de iPhone modelleri için Self Servis Onarım programını başlatan Apple, onarım programının M1 işlemcili MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlara genişlettiğini duyurdu.

Apple tarafından aktarılan bilgilere göre müşteriler, ABD’deki müşteriler bugünden itibaren MacBook Air ve MacBook Pro dizüstü bilgisayarlar için parça sipariş edebilecekler.

MacBook Air ve MacBook Pro için Self Servis Onarım programı, her model için ekran, pilli üst kasa ve izleme dörtgeni dahil olmak üzere bir düzineden fazla farklı onarım türü ve daha fazlasını sunuyor. Elektronik cihazları onarmanın karmaşıklığı konusunda deneyimli müşteriler, Apple Store konumlarında ve Apple Yetkili Servis Sağlayıcılarında bulunan aynı parça ve araçların çoğuna erişim sağlayarak bu Mac dizüstü bilgisayarlarda onarımları tamamlayabilecekler.

Self Servis Onarım programının Avrupa’dan başlayarak ek ülkelere ve bu yılın sonlarında ek Mac modellerine yayılacağını belirten Apple, onarım programının zaman içerisinde diğer Apple modellerine de genişletileceğini açıkladı.