Apple, yeni iPad ve Mac modellerini Ekim ayında tanıtabilir


Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg editörü ve Apple analisti Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple’ın iPhone 14 ailesini 7 Eylül Çarşamba günü tanıtabileceğini geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık.

Apple’ın Eylül ayında düzenleyeceği ve tamamen online olarak gerçekleşecek etkinliğin tarihi ve detayları hakkında henüz resmi bir açıklanmazken, şirketin bir soraki etkinliğinde neler tanıtabileceği ile ilgili ilk sızıntılar paylaşılmaya başlandı. Yine Bloomberg editörü ve Apple analisti Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, bir sonraki etkinliğini Ekim ayında gerçekleştirecek.

Eylül ayındaki özel etkinlikte iPhone 12 ailesini ve Apple Watch 8 serisi tanıtacak olan Apple’ın Ekim ayında düzenleyeceği özel etkinlik ile birlikte ise yeni Mac ve yeni iPad modellerini tanıtması bekleniyor.

LCD panele sahip 11 inçlik ve miniLED panele sahip 12,9 inçlik iki farklı model ile tanıtılması beklenen yeni iPad Pro modellerinin gücünü M2 işlemcisinden alması bekleniyor. 10. nesil iPad modelini de Ekim ayında düzenleyeceği etkinlik ile birlikte tanıtması öngörülen Apple, 10. nesil iPad ve yeni iPad Pro modellerinde Type-C bağlantı noktasını kullanabilir. 10. nesil iPad modelinin 10,2 veya 10,9 inç büyüklüğünde bir ekrana sahip olması bekleniyor.

Mark Gurman’a göre ayrıca, Apple’ın M2 işlemcisini kullanan yeni Mac modelleri de Ekim ayında tanıtılacak. Etkinlikte tanıtılması beklenen modeller arasında Mac Pro, Mac mini, 14 inç MacBook Pro ve 16 inç MacBook Pro yer alıyor.