Focused Pupa, kitle fonlaması ile 1,2 milyon TL yatırım aldı


Kullanıcıların gereksiz akıllı telefon kullanım alışkınlarını olumlu yönde değiştirmelerine yardımcı olma hedefi ile kurulan Focused Pupa, kitle fonlama platformu Fonangels üzerinden başlattığı fonlama kampanyasını başarıyla tamamladı.

Focused Pupa tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 8 milyon TL değerleme ile toplamda 1,2 milyon TL yatırım aldı. Söz konusu 1,2 milyon TL’lik yatırımın Focused Pupa girişiminin yüzde 15 hissesi için toplandığını belirtelim. Girişimin fonlama kampanyasına toplamda 225 yatırımcı katıldı.

Mehmet Aydın, Hakan Ak, Serdar Yılmaz ve Kemal Serkan Yıldırım tarafından kurulan Focused Pupa, Pupa Coin kazandıran odaklanma deneyimi sayesinde öğrencilerin odaklanmasına ve düzenli ders çalışmasına yardımcı oluyor. Kullanıcılarına yapılan her odaklanma seansı karşılında odaklanılan süre kadar Pupa Coin kazandıran girişim, kazanılan Pupa Coin’ler ile birlikte sosyal sorumluluk projelerine bağış yapmanıza veya uygulamanın ödül mağazasında bulunan ödüllerden uygun olanları ücretsiz olarak almanıza olanak tanıyor.

2021 yılında kurulan Focused Pupa, Google Play ve App Store’da toplam 400 bin indirme sayısını aşmış durumda. Girişimin kurucu ortakları tarafından aktarılan bilgilere göre Focused Pupa, alınan 1,2 milyon TL’lik yatırımı hem Türkiye hem de global pazardaki büyüme hedefleri için kullanacak. Global büyüme için çalışmalara başlayan girişim, kısa bir süre önce İngilizce dil desteğini kullanıma sunmuştu.

Focused Pupa uygulamasını Android için buradan, iOS için ise buradan indirebilirsiniz.