Apple, iPhone 14 serisini 7 Eylül Çarşamba günü tanıtacak


Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg editörü ve Apple analisti Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple’ın iPhone 14 serisini 7 Eylül Çarşamba günü tanıtabileceğini geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık.

Bugün Apple tarafından yapılan açıklama ile birlikte iPhone 14 serisinin 7 Eylül Çarşamba günü tanıtılacağı resmi olarak doğrulandı. Apple tarafından aktarılan bilgilere göre “Far Out” ismini taşıyan Eylül Özel etkinliği, Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak.

Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek olan Far Out etkinliği hibrit olarak, yani hem online hem de sınırlı fiziksel katılım ile gerçekleşecek. Etkinliğin yıldızları ise şüphesiz ki iPhone 14 serisi olacak.

iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı model ile tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi, A16 işlemci, her zaman açık ekran, yeni bir çentik tasarımı ve 48 megapiksel kapasiteli yeni bir kamera sistemi ile karşımıza çıkabilir.

Merakla beklenen etkinlik ile karşımıza çıkması beklenen diğer Apple ürünleri ise Apple Watch 8 serisi ve ikinci nesil AirPods Pro modeli olarak ön plana çıkıyor.