Avatar oluşturma platformu Ready Player Me, 56 milyon dolar yatırım aldı


2014 yılında Timmu Tõke, Rainer Selvet, Kaspar Tiri ve Haver Järveoja tarafından kurulan Estonya merkezli avatar oluşturma platformu Ready Player Me, B serisi yatırım turunda 56 milyon dolar yatırım aldı.

Ready Player Me tarafından aktarılan bilgilere göre Andreessen Horowitz liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Roblox kurucu ortağı David Baszucki, Twitch kurucu ortağı Justin Kan, King kurucu ortakları Sebastian Knutsson ve Riccardo Zacconi, Endeavor, Hartbeat VenturesD, Amelio ailesi, Punk6529, Collab Currency, Plural ve Konvoy Ventures katıldı.

Kullanıcıların yüzlerinin fotoğrafını çekerek kolay bir şekilde avatar oluşturmalarına ve oluşturulan avatarların diğer Metaverse platformları içerisinde kullanılabilmesine olanak sağlayan Ready Player Me, 3 binden fazla oyun ve uygulama ile entegre bir şekilde çalışıyor. Yani bu da demek oluyor ki, oluşturduğunuz avatarları 3 binden fazla oyun ve uygulama içerisine aktarabilirsiniz.

Ready Player Me, alınan 56 milyon dolarlık yatırımı ekibini büyütmek ve daha fazla geliştiriciye ulaşmak için kullanacağını açıkladı. Söz konusu yeni yatırım ile birlikte girişimin bugüne kadar aldığı toplam yatırım 85,5 milyon dolara ulaştı.