Çocuklar için yetenek bazlı oyunlar geliştiren njoyKidz, 525 bin dolar yatırım aldı


Çocuklar için yetenek bazlı oyunlar geliştiren njoyKidz, 5 milyon dolar değerleme ile 525 bin dolar yatırım aldı. WePlay Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, DOMiNO Ventures, Anibera, Angel Effect, Aegean Ventures ve Mustafa Serdar Arıkan katıldı.

2021 yılında Utku Bozkurt tarafından kurulan njoyKidz, 2-9 yaş arasındaki çocuklar için eğlenceli, eğitici, yetenek bazlı ve bilişsel yetenek geliştirme odaklı reklamsız ve güvenli oyunlar geliştiriyor. Tüm oyunlarını uzman pedagogların öneri ve tavsiyelerini dikkate alarak geliştiren njoyKidz, oyunların geliştirme aşamasında hafıza, yaratıcılık, problem çözme, sosyalleşme, dikkat gibi 5 ana yetenek ve 18 alt kategoriyi baz alıyor.

Arayüzü sayesinde ebeveynlerin çocuklarının gelişimlerini düzenli olarak takip etmesine ve çocuklarına dair tüm istatistikleri anlık olarak takip edebilmesine olanak sağlayan njoyKidz, arayüzü sayesinde ebeveynlerin çocuklarının hangi ana ve alt yetenek kategorilerinde ne kadar gelişme kat ettiklerini, njoyKidz oyunlarında ne kadar vakit geçirdiklerini, yaş ortalaması dikkate alınarak karşılaştırmalı veriler ile inceleme fırsatı sunuyor.

njoyKidz, alınan 525 bin dolarlık yatırımı animasyon ve çizgi film karakterlerinin oyunlarını geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

Önümüzdeki bir yıl içerisinde 75 oyun geliştirmeyi hedefleyen njoyKidz, gelecekte Netflix, BluTV, Amazon Prime Video, Disney+ ve Nintendo gibi platformlarla iş birliği modelleri geliştirerek dünyanın her yerindeki çocuklara ve ailelere ulaşabilmeyi planlıyor.