Web3 platformu thirdweb, A serisi yatırım turunda 24 milyon dolar yatırım aldı


San Francisco merkezli Web3 platformu Web3 platformu thirdweb, A serisi yatırım turunda 24 milyon dolar yatırım aldı. Haun Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Coinbase Ventures, Shopify, Polygon, Protocol Labs, Shrug Capital ve Joseph Lacob katıldı.

2020 yılında Furqan Rydhan ile Steven Bartlett tarafından kurulan ve 2022 yılında hizmet vermeye başlayan thirdweb, Web3 uygulamaları oluşturmak, yönetmek ve analiz etmek için açık kaynaklı ve merkezi olmayan geliştirici araçlar sunuyor.

thirdweb tarafından aktarılan bilgilere göre, hizmet vermeye başladığından beri 55 binden fazla benzersiz cüzdan, birden fazla blok zincirinde 200 binden fazla akıllı sözleşmeyi dağıtmak için thirdweb’ı kullandı. thirdweb’ı kullanan müşterilerin haftalık toplam 1,5 milyon doların üzerinde gelir elde ettiği belirtildi.

thirdweb, alınan 24 milyon dolarlık yatırımı artan talebi karşılamak için platformunu geliştirmeyi hızlandırmak, büyümeyi desteklemek ve Web3’ün kaçınılmaz geleceğini ana akım benimsemeye bir adım daha yaklaştırmak için kullanacağını açıkladı.