Apple, Reality One, Reality Pro ve Reality Processor için ticari marka başvurusunda bulundu


Uzun bir süredir sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik gözlükleri üzerinde çalışan teknoloji devi Apple, Reality One, Reality Pro ve Reality Processor isimleri için ticari marka başvurusunda bulundu.

Mayıs 2022’de realityOS ismi için ticari marka başvurusunda bulunan ve bu başvuruyu Realityo Systems LLC adlı şirket üzerinden gerçekleştiren Apple, yeni ticari marka başvurularını da kendi ismi üzerinden değil, Immersive Health Solutions LLC adlı şirket üzerinden gerçekleştirdi.

Reality One, Reality Pro ve Reality Processor isimleri için yapılan başvurular ABD, Avrupa Birliği, Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Yeni Zelanda, Suudi Arabistan, Kosta Rika ve Uruguay’da gerçekleşti. Apple’ın önümüzdeki günlerde ticari marka başvurularına devam etmesi bekleniyor.

Her ne kadar kullanıcıların bir kısmı, iPhone 14 serisinin tanıtılacağı Far Out etkinliğinde Reality gözlükleri ile ilgili bir açıklama yapılacağını beklese de, Apple markalı ilk sanal gerçeklik gözlüğünün 2023 yılının bahar aylarında tanıtılması bekleniyor.