iPhone 14 ve Apple Watch 8, uydu iletişim bağlantısına sahip olabilir


Apple’ın iPhone 14 serisi, Apple Watch 8 serisi ve diğer yeni ürünlerini 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştireceği Far Out isimli Eylül Özel etkinliği ile tanıtacağını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Apple analisti Mark Gurman ve Ming-Chi Kuo tarafından aktarılan bilgilere göre, iPhone 14 serisi ve Apple Watch 8 serisi uydu iletişim bağlantısı özelliğine sahip olabilir. Bu iddia, etkinlik görselindeki uzay teması ile güçleniyor.

Uydu iletişim bağlantısı, şebeke olmayan yerlerde uydu desteği ile arama yapma, SMS gönderme ve internet erişimi gibi özellikler sunuyor. Apple’ın başlangıçta arama yapma, SMS gönderme ve internet erişimi gibi özellikleri sunmayacağı, bu özelliği sadece acil durum mesajlarının gönderilmesi için kullanacağı tahmin ediliyor.

Bu özellik sayesinde gönderilen mesaj, önceden belirlenen acil durum kişilerine gönderilecek ve gönderilen kişilerin telefonları rahatsız etme modunda olsa bile kişiler bu bildirimi alacak. Acil durum mesajları ile birlikte lokasyon ve sağlık verisi gibi acil durumlarda hayat kurtarabilecek verilerin de paylaşılabileceği tahmin ediliyor.

iPhone 14 serisi, Apple Watch 8 serisi ve diğer yeni Apple ürünlerinin tüm detaylarını 7 Eylül Çarşamba günü öğreneceğiz. Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek olan Far Out etkinliği, Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak.