Sony, mobil oyun geliştiricisi Savage Game Studios’u satın alıyor


PlayStation oyun konsolu serisinin başarısı ve yaptığı satın almalar ile birlikte oyun dünyasının en büyük markalarından biri haline gelen Sony, mobil oyun dünyasına yatırım yapmaya devam ediyor.

PlayStation Studios tarafından aktarılan bilgilere göre Sony, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından beğenilen en popüler mobil oyunlardan bazılarını geliştiren ve uzun yıllara dayanan deneyime sahip, yetenekli bir yaratıcı ekip tarafından kurulan Savage Games Studios’u satın almak için anlaşma imzaladı.

2020 yılında Michail Katkoff, Nadjim Adjir ve Michael McManus tarafından kurulan Savage Game Studios, AAA seviyesi, yani yüksek bütçeli mobil oyunlar geliştiriyor. PlayStation Studios Başkanı Herman Hulst tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, satın alma sürecinin tamamlanması ile birlikte PlayStation Studios’un mobil bölümüne katılacak ve konsol geliştirmelerinden bağımsız olarak Sony’nin mobil oyun çalışmalarına katkı sağlayacak.

“Cesur yeni fikirleri korkusuzca keşfetmek amacıyla birkaç yıl önce kuruldular. Kitlemizi genişletmek ve PlayStation’ı her zamankinden daha fazla kişiye ulaştırmak ve onları PlayStation Studios’a katılmak için mükemmel bir seçim haline getirmek için sürekli bir çabanın yanı sıra, yorulmak bilmeyen yenilik tutkularını paylaşıyoruz.” diyen PlayStation Studios Başkanı Hermen Hulst, Savage Game Studios’un yeni bir AAA seviyesi mobil aksiyon oyunu üzerinde çalıştığını da belirtti.

Savage Game Studios’un çok sayıda başarılı küresel IP’yı kapsayan uzun yıllara dayanan mobil oyun geliştirme deneyimlerinden doğduğunu belirten Savage Game Studios kurucu ortağı ve CEO’su Michail Katkoff, PlayStation’ın muhteşem IP kataloğundan potansiyel olarak faydalanma yeteneği ve yalnızca onların sağlayabileceği türden bir destekten yararlanabilecekleri gerçeğini düşününce “neden olmasın?” dediklerini ve anlaşmayı kabul ettiklerini söyledi.