Sony Türkiye, PlayStation 5’in satış fiyatlarını güncelleme kararı aldı


Tüm dünyayı etkileyen global ekonomik belirsizlik ve yüksek enflasyon rakamları nedeniyle, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Kanada’da PlayStation 5 konsolunun satış fiyatlarını güncelleyen Sony, söz konusu fiyat güncellemesinin Türkiye’de de geçerli olacağını açıkladı.

Sony Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre PlayStation 5’in tavsiye edilen yeni perakende satış fiyatı 13,199 TL, PlayStation 5 Dijital’in tavsiye edilen yeni perakende satış fiyatı ise 11,199 TL olarak belirlendi.

Sony Türkiye tarafından yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:

“Herkesi derinden etkileyen global ekonomik belirsizlik, yüksek enflasyon rakamları ve döviz kurlarında yaşanan dengesizlik birçok sektör üzerinde baskı yaratıyor. SIE, bu zorlu ekonomik koşullar sebebiyle, Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Asya-Pasifik, Latin Amerika ve Kanada bölgelerindeki seçili pazarlarda PlayStation 5 konsolunun tavsiye edilen perakende satış fiyatlarını güncelleme kararı aldı. Türkiye’deki yeni tavsiye edilen perakende satış fiyatları şöyle:

  • PlayStation 5: 13,199 TL
  • PlayStation 5 Dijital: 11,199 TL

Mevcut küresel ekonomik şartlar sebebiyle bir zorunluluk haline gelen bu fiyat artışıyla birlikte SIE, öncelikli olarak PlayStation 5 tedarik durumunu iyileştirerek, mümkün olduğunca fazla oyuncuya ulaşmak için çalışmalarını sürdürüyor.”

PlayStation 5’in Avrupa’daki tavsiye edilen yeni perakende satış fiyatının 549,99 Euro, PlayStation 5 Dijital’in tavsiye edilen yeni perakende satış fiyatının ise 449,99 Euro olduğunu belirtelim.