Crypto.com, hesabındaki 100 doları çekmek isteyen kadına 10 milyon dolar gönderdi


Dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan Crypto.com, hesabındaki 100 doları çekmek isteyen Thevamanogari Manivel isimli kadına yanlışlıkla 10 milyon dolar gönderdi.

Gönderme işlemini Mayıs 2021’de gerçekleştiren ve Aralık 2021’deki yıl sonu denetiminde hatasını fark eden Crypto.com, parayı geri almak için kadın ile iletişime geçti. Paranın büyük bir kısmının harcandığını ve diğer kısmının ise ortadan kaybolduğunu öğrenen şirket, kadının varlıklarını dondurmak üzere mahkemeye başvurdu.

Yanlışlıkla gönderilen paranın büyük bir bölümü ile Avustralya, Melbourne banliyösü Craigieburn’de bir malikane satın alan ve bu malikaneyi Malezya’da yaşayan kız kardeşi Thilagavathy Gangadory’nin üzerine devreden Thevamanogari Manivel, paranın diğer bölümlerini ise başka hesaplara aktarmış. Thilagavathy Gangadory içinde mahkemeye başvuran Crypto.com, evin ücretini, yüzde 10 faiz ile birlikte geri istedi.

Mahkeme, evin satılmasına ve paranın Crypto.com’a geri ödenmesine karar verdi. Thevamanogari Manivel ve Thilagavathy Gangadory, verilen karara yönelik henüz bir yanıt vermedi. Crypto.com avukatları, yasal süreç nedeniyle konuyla ilgili yorum yapmadı.