Dünyanın ilk yapay zeka destekli sanal insan CEO’su göreve başladı


Web3 ve Metaverse yatırımlar ile dikkat çeken Çin merkezli mobil oyun ve uygulama şirketi NetDragon Websof, dünyanın ilk yapay zeka destekli sanal insan CEO’sunun göreve başladığını açıkladı.

NetDragon Websoft tarafından aktarılan bilgilere göre, Bayan Tang Yu olarak isimlendirilen dünyanın ilk yapay zeka destekli sanal insan CEO’su, şirketin yan kuruluşu olan Fujian NetDragon Websoft’tan sorumlu olacak ve dönüşümlü olarak görev yapacak.

Fiziksel bedene sahip olmayan ve tamamen sanal ortamdan şirketi yönetecek olan Bayan Tang Yu, şirketin süreç akışını düzenlemek, iş görevlerinin kalitesini artırmak, genel yürütme hızını geliştirmek, günlük operasyonlarda karar vermeyi desteklemek ve daha etkili bir risk yönetim sistemi sağlamak için gerçek zamanlı bir veri merkezi ve analitik araç olarak hizmet sunacak.

Dünyanın ilk yapay zeka destekli sanal insan CEO’sunun kadın olduğuna dikkat çeken ve yapay zekanın kurumsal yönetimin geleceği olduğuna inandıklarını belirten NetDragon Başkanı Dr. Dejian Liu, sözlerine şöyle devam etti: “Bayan Tang Yu’yu atamamız, işimizi yürütme şeklimizi dönüştürmek için yapay zeka kullanımını gerçekten benimseme taahhüdümüzü temsil ediyor ve sonuç olarak gelecekteki stratejik büyümemizi yönlendiriyor. İleriye dönük olarak, açık, etkileşimli ve son derece şeffaf bir yönetim modeli oluşturmak için Tang Yu’nun arkasındaki algoritmalarımızı genişletmeye devam edeceğiz ve kademeli olarak meta veri tabanına dayalı bir çalışma topluluğuna dönüşeceğiz.”