PROOF, A serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı


Digg kurucu ortağı Kevin Rose ve Pluralsight ürün tasarımcısı Justin Mezell tarafından kurulan NFT, Web3 ve Metaverse odaklı podcast platformu PROOF, A serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.

a16z (eski adıyla Andreessen Horowitz) liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Collab Currency, Flamingo DAO, SV Angel, True Ventures, 776 ve VaynerFund katıldı. Platformun daha önce yine True Ventures ve 776’dan yatırım aldığını hatırlatalım.

Konuyla ilgili paylaştığı bir blog yazısında yatırımın detaylarını aktaran ve medya, eğlence, içerik oluşturma alanlarının geleceğinde devrim yaratan NFT’lere büyük inançları olduğunu belirten a16z’den Sriram Krishnan, sözlerine şöyle devam etti:

“Birbirinden farklı yeteneklere sahip insanların NFT’leri kullanarak topluluk, teknoloji ve yeni deneyimler oluşturmak için benzersiz yollar bulduğunu görmek heyecan verici. En heyecan verici örneklerden biri PROOF. Gelecek nesil büyük ana akım medya franchise’larının topluluklara ait olacağını ve yönetileceğine inanıyoruz. PROOF tam da bunu gösteren şirketlerden biri.”