Müşteri etkileşimi çözümleri sunan OneSignal, 50 milyon dolar yatırım aldı


İşletmeler için API (Uygulama Programlama Ararüzü), sezgisel kişileştirme ve analiz araçları sunarak müşterileriyle mesajlaşmalarını sağlayan Kaliforniya merkezli OneSignal, C serisi yatırım turunda 50 milyon dolar yatırım aldı.

BAM Elevate liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna SignalFire ve Zach Coelius dahil olmak üzere diğer mevcut yatırımcılar katıldı. OneSignal, alınan yatırımı çok kanallı mesajlaşma ve düzenleme yeteneklerini geliştirmek için kullanacağını açıkladı.

2014 yılında George Deglin ve Long Vo tarafından kurulan OneSignal, işletmelerin mobil ve web push bildirimleri, uygulama içi mesajlaşma, toplu SMS ve e-posta dahil olmak üzere her kanalda bildirim göndermesine ve kullanıcı iletişimini sorunsuz bir şekilde yönetmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Dünyanın lider bildirim sağlayıcısı olan ve bugün tüm uygulamaların yaklaşık yüzde 15’ini oluşturan 500.000 mobil uygulamayı destekleyen OneSignal, Zynga, USA Today, Bitcoin.com, Upwork, Tribune ve daha fazla büyük şirket tarafından tercih edilirken, 1,7 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanılıyor.

Yatırım turuyla bağlantılı olarak, BAM Elevate COO’su Jamie McGurk’un Yönetim Kurulu’na katıldığını belirten OneSignal kurucu ortağı ve CEO’su George Deglin, her zaman olduğu gibi, her şirket boyutuna ve türüne uyacak olağanüstü bir ücretsiz ürün ve ek abonelik planları sağlama konusunda karar olduklarını açıkladı.