Web3 odaklı canlı yayın platformu Stacked, 12,9 milyon dolar yatırım aldı


Geçtiğimiz yılın Mart ayında Alex Lin tarafından Los Angeles’ta kurulan Web3 odaklı canlı yayın ve oyun platformu Stacked, A serisi yatırım turunda 12,9 milyon dolar yatırım aldı.

Kripto, Blockchain ve Web3 odaklı yatırım şirketi Pantera Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna Z Venture Capital, LINE Ventures, YJ Capital, GFR Fund, Scale AI kurucusu Alexandr Wang, GOAT CEO’su Eddy Lu ve OnePlus, Nothing kurucu ortağı Carl Pei katıldı.

YouTube ve Twitch’e merkezi olmayan alternatif bir platform sunmayı amaçlayan Stacked, içerik oluşturucuların gelirlerinin daha fazlasını elinde tutmasını ve aynı zamanda çeşitli performans ölçümleriyle kazanılan yerel yönetim belirteci aracılığıyla platformun mülkiyetini kazanmasını istiyor.

Stacked kurucusu ve CEO’su Alex Lin, CoinDesk ile yaptığı röportajda, “Yaratıcılara, değerli olmalarına yardımcı oldukları platformlar üzerinde gerçekten sahiplik verirseniz, o zaman hem platformun kendisinin, geliştiricilerin hem de içerik oluşturucuların teşviklerini gerçekten uyumlu hale getirirsiniz.” dedi.

Stacked tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, alınan 12,9 milyon dolarlık yatırımı pazarlama, içerik edinme, işe alma ve Latin Amerika, Hindistan ve Güneydoğu Asya pazarlarına genişlemek için kullanacak.

Stacked, önümüzdeki Aralık ayında Kuzey Amerika pazarında kullanıma sunulacak.