Akıllı ev aletleri geliştiren Beebird, 54 milyon TL değerleme ile yatırım aldı


2019 yılında Ali Murat Arıkuşu ve Ferhat Ural tarafından kurulan akıllı ev aletleri geliştiricisi Beebird, bF Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 54 milyon TL değerleme ile yatırım aldı.

Hayatı kolaylaştıran ev aletleri sektöründe nesnelerin interneti ve yapay zeka başta olmak üzere yenilikçi teknolojiler geliştirmek ve bu teknolojilerin uygulandığı ev aletleri üretmek amacıyla kurulan Beebird, mutfak robotu, espresso makinesi ve akıllı mutfak tartısı gibi ürünlerini yıl sonunda piyasaya sürecek.

Alınan yatırım miktarını açıklamayan Beebird kurucu ortağı Ali Murat Arıkuşu, “Ekibimize, mutfakta geliştirdiğimiz teknolojilere, ülkemizin geleceğine inanarak yatırım yapan Mehmet Dolgan ve bF Ventures fonuna çok teşekkür ederim. Gücümüze güç kattılar. Ürünlerimizi tüm dünya mutfaklarına ulaştırmak için artık beraber sabırsızlanıyoruz.” dedi.

bF Ventures tarafından yapılan açıklamaya göre Beebird, alınan yatırımı üretim ve ihracat çalışmalarını hızlandırmayı ve markalaşma faaliyetlerini arttırmayı planlıyor.