Apple, iPhone 14 serisi ile birlikte gizlilik göstergelerini çentiğin içine taşıyacak


7 Eylül Çarşamba günü tanıtılacak olan iPhone 14 serisi ve Apple Watch 8 serisinin uydu iletişim bağlantısı özelliğine sahip olabileceğini geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Tanıtım tarihinin yaklaşması ile birlikte iPhone 14 serisi ile ilgili yeni sızıntılar ortaya çıktı.

Yeni ortaya çıkan ve 9to5Mac’in şirkete yakın kaynaklar tarafından elde ettiği sızıntıya göre Apple, iPhone 14 serisi ile birlikte kamera ve mikrofon için kullanılan gizlilik göstergelerini çentiğin içine taşıyacak. Hatırlatmak gerekirse, iOS 14 ile birlikte kullanıma sunulan gizlilik göstergeleri, şimdiye kadar tanıtılan tüm iPhone’larda çentiğin dışında yer alıyor.

Şimdiye kadar tanıtılan tüm iPhone modellerinin sağ üst kısmında, çentiğin hemen yanında yer alan gizlilik göstergeleri, iPhone 14 serisi ile birlikte çentiğin içinde, ön kameranın hemen yanında yer alacak. Hatırlatmak gerekirse Apple, bir uygulama kamerayı kullandığında yeşil, mikrofonu kullandığında ise turuncu renkte gizlilik göstergeleri kullanıyor.

9to5Mac’in yine aynı kaynaktan elde ettiği bir diğer sızıntıya göre ise Apple, Kamera uygulamasını yeniden tasarlamayı ve kontrollerin çoğunu ekranın üst kısmına taşımayı planlıyor. Kaynak tarafından aktarılan bilgilere göre, Flaş düğmesi ve Canlı Fotoğraf düğmesi gibi kontroller artık durum çubuğunda yer alırken, daha ayrıntılı fotoğraf ve video ayarları doğrudan ekran kesiklerinin altında yer alacak.

iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı model ile tanıtılması beklenen iPhone 14 serisi, A16 işlemci, her zaman açık ekran, yeni bir çentik tasarımı ve 48 megapiksel kapasiteli yeni bir kamera sistemi ile karşımıza çıkabilir.

iPhone 14 serisi, Apple Watch 8 serisi ve diğer yeni Apple ürünlerinin tüm detaylarını 7 Eylül Çarşamba günü öğreneceğiz. Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek olan Far Out etkinliği, Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak.