Samsung, ABD’deki sunucularının siber saldırıya uğradığını açıkladı


Samsung’un LAPSUS$ isimli hacker grubu tarafından siber saldırıya uğradığını ve saldırı sonucunda 190 GB boyutundaki gizli veri ve kaynak kodunun ele geçirildiğini Mart 2022’de sizlere aktarmıştık.

Samsung tarafından aktarılan bilgilere göre şirket yine, bu sefer ismi açıklanmayan başka bir kişi veya grup tarafından siber saldırıya uğradı. Yapılan açıklamaya göre, Samsung’un ABD’deki sunucularını etikeleyen, Temmuz ayında gerçekleşen ve 4 Ağustos Perşembe günü tespit edilen siber saldırı sonucunda bazı müşteri bilgileri ele geçirildi.

Ele geçirilen müşteri bilgileri arasında sosyal güvenlik numaraları ve kredi kartı bilgilerinin olmadığını açıklayan Samsung, yetkisiz bir kişi veya grup tarafından ele geçirilen geçirilen bilgilerin isim ve soyisim bilgileri, doğum günü bilgileri, iletişim bilgileri, demografik bilgileri ve ürün kayıt bilgilerinden oluştuğunu belirtti.

Samsung, tüketici cihazları bu olaydan etkilenmediği için şu anda şifrenizi değiştirmeniz veya Samsung ürünlerinizi veya hesaplarınızı güvende tutmak için herhangi bir özel adım atmanıza gerek olmadığını söylüyor. Ancak şirket, hesabınızdaki olağandışı etkinliklere dikkat etmenizi ve kimlik avı e-postaları söz konusu olduğunda ekstra dikkatli olmanızı tavsiye ediyor.