İngiltere merkezli BNPL girişimi Bumper, Revo Capital’dan yatırım aldı


Şimdi al, sonra öde çözümleri ile araç bakım ve tamir masraflarını taksitlendiren İngiltere merkezli Bumper, Getir, ikas, Param ve Midas gibi şirketlere yaptığı yatırımlar ile tanınan yerli yatırım fonu Revo Capital’dan yatırım aldı. Yatırımın finansal detayları paylaşılmadı.

2013 yılında James Jackson ve Jack Allman tarafından kurulan Bumper, araç bakım ve tamir masraflarının tamamen faizsiz, taksitli ve esnek bir şekilde ödenmesine yardımcı oluyor. Girişimin şimdi al, sonra öde çözümü ile müşteriler, maksimum 5 bin pounda kadar olan faturalarını 6 aya kadar taksitlendirebiliyor.

Volkswagen Group, Ford, Jaguar Land Rover ve Nissan dahil olmak üzere, franchise verilen Birleşik Krallık bayi pazarının yüzde 70’i tarafından kullanılan Bumper, bu yıl ve gelecek yıl içerisinde Almanya, İspanya ve Hollanda pazarında da hizmet vermeye başlayacak.

Revo Capital tarafından aktarılan bilgilere göre, Türkiye’de de özel bir AR-GE ekibi kuran Bumper, alınan yatırımı yeni pazarlarda işe alım, teknoloji ekibinin ölçeklendirilmesi ve pazarlama için kullanacak.