SPACE.ID, Binance Labs liderliğinde tohum yatırım turunu kapattı


BNB Chain ekosistemi üzerine inşa edilen ve dijital dünyadaki insanları, bilgileri, varlıkları ve uygulamaları sorunsuz bir şekilde birbirine bağlayan Web3 alan adı sağlayıcısı SPACE ID, Binance Labs liderliğinde gerçekleşen tohum yatırım turunu kapattı.

Merkezi olmayan, sansüre dayanıklı ve açık kaynaklı bir alan adı sağlayıcısı olan SPACE ID’nin ilk sürümü, .bnb alan adı ile birlikte Ağustos 2022’de piyasaya sürüldü. İlk 10 premium .bnb alan adını Binance NFT pazarında satışa sunan SPACE ID, bugüne kadar 19,000’den fazla .bnb alan adı kaydedildiğini açıkladı.

İşlem hacmine göre dünyanın en büyük kripto para borsası, dünyanın önde gelen blok zinciri ekosistemi ve kripto para altyapı sağlayıcısı Binance’in yatırım ve hızlandırma fonu Binance Labs tarafından desteklenen SPACE ID, ne kadar yatırım aldığını açıklamazken, alınan yatırımı .bnb alan adı hizmetini bir sonraki seviyeye taşımak ve yeni alan adı gelişiminde kullanacağını belirtti.

“SPACE ID, evrensel bir adlandırma standardı ve yalnızca kullanıcıların Web3 etkileşimlerine esneklik ve basitlik getirmekle kalmayan, aynı zamanda Web2 ve Web3 uygulamaları arasındaki boşluğu dolduran bir yazılım geliştirme kiti (SDK) oluşturuyor.” diyen Binance Labs yatırım ekibinden Nicola W., sözlerine şöyle devam etti: “Web3 adlandırma hizmetlerini kolaylaştırmak ve BNB ekosistemini daha da büyütmek için SPACE ID ile yakın bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

SPACE ID büyüme başkanı Solo ise şunları söyledi: “Tanınabilir bir kimliğe sahip olmak gerçekten insanların istediği bir ihtiyaç değilse, herkesin Twitter hesabı bir kripto cüzdan adresi gibi 40 anlamsız karakterden oluşabilir. Yine de, hepimiz bizimle rezonansa giren bir kullanıcı adı almayı seçiyoruz. Web3 kimliğinizle neden farklı olsun? Yalnızca tüm uygulamalarda değil, aynı zamanda tüm blok zincirlerinde aynı kalacak evrensel bir kimliği güvence altına alabilirsiniz. SPACE ID’de ekibimiz sadece bu ihtiyacı karşılamayı değil, aynı zamanda sorumluluğu da üstlenmeyi hedefliyor.”