İkinci nesil AirPods Pro, yarınki Far Out etkinliğinde tanıtılabilir


Apple’ın iPhone 14 serisi, Apple Watch 8 serisi ve diğer yeni ürünlerini 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştireceği Far Out isimli Eylül Özel etkinliği ile tanıtacağını geçtiğimiz günlerde sizlere aktarmıştık. Etkinlik tarihinin yaklaşması ile birlikte ikinci nesil AirPods Pro ile ilgili bir tahmin ortaya çıktı.

Apple ile ilgili yaptığı doğru tahminler ile tanınan Bloomberg editörü ve Apple analisti Mark Gurman tarafından aktarılan bilgilere göre Apple, ikinci nesil AirPods Pro modelini 7 Eylül Çarşamba günü gerçekleştireceği Far Out etkinliğinde tanıtabilir. Hatırlatmak gerekirse Mark Gurman, daha önce ikinci nesil AirPods Pro’nun 2022 yılında tanıtılacağını duyurmuştu.

Önceki AirPods modellerine göre daha yüksek ve daha net ses kalitesine sahip olması beklenen ikinci nesil AirPods 2 Pro, gücünü Apple’ın H2 işlemcisinden alacak. Apple’ın yeni kayıpsız ses sıkıştırma teknolojisi ve Bluetooth 5.2 desteği ile karşımıza çıkması beklenen AirPods 2, tasarım tarafında ise Beats Fit Pro modeline veya birinci nesil AirPods Pro modeline benzeyebilir.

Far Out etkinliğinde iPhone 14, iPhone 14 Max, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max olmak üzere 4 farklı model ile tanıtılması beklenen iPhone 14 serisinin ise A16 işlemci, her zaman açık ekran, yeni bir çentik tasarımı ve 48 megapiksel kapasiteli yeni bir kamera sistemi ile karşımıza çıkması bekleniyor.

iPhone 14 serisi, Apple Watch 8 serisi, ikinci nesil AirPods 2 ve diğer yeni Apple ürünlerinin tüm detaylarını 7 Eylül Çarşamba günü öğreneceğiz. Apple Park kampüsündeki Steve Jobs Theatre‘da gerçekleşecek olan Far Out etkinliği, Türkiye saati ile 20:00’de başlayacak.