Sağlık çalışanlarına özel topluluk platformu Docquity, 44 milyon dolar yatırım aldı


Sağlık çalışanlarına özel topluluk platformu Docquity, C serisi yatırım turunda 44 milyon dolar yatırım aldı.

Itochu Corporation liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna KDV Capital, Infocom, iGlobe Partners, Global Brain Corporation ve Alkemi Venture Parterns katıldı. Bugüne kadar toplam 57,5 milyon dolar yatırım alan Docquity, alınan yeni yatırımı büyüme ve pazarlama için kullanacak.

2015 yılının Kasım ayında Amit Vithal ve Indranil Roychowdhury tarafından kurulan Singapur merkezli Docquity, dünyanın dört bir yanındaki sağlık çalışanlarının tek bir uygulamada buluşarak çeşitli vakalar üzerinde birbirlerine yardımcı olmasını sağlıyor. Docquity, 350 binden fazla sağlık çalışanına ev sahipliği yapıyor.

Hindistan, Endonezya, Filipinler, Malezya, Singapur, Tayland, Vietnam ve Tayvan ofisleri ve 300 kişilik ekibi ile hizmet veren Docquity, önümüzdeki dönemde Japonya, Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Mısır başta olmak üzere yeni pazarlara girmeyi hedefliyor.

Docquity kurucu ortağı Amit Vithal, girişimin amacı ile ilgili şu sözleri söylüyor: “Yaptığımız her şeyin arkasındaki itici güç, sağlık hizmetlerindeki en büyük sorunlardan bazılarının, doktorların birbirleriyle bağlantı kurduğunda ve samimi bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaştıklarında çözülebileceği inancından beslenir.”