Yerli eşya kiralama platformu Varsapp, 1,2 milyon TL yatırım aldı


Kişiden kişiye eşya kiralama platformu Varsapp, ŞirketOrtağım Melek Yatırımcı Ağı liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda, 9 melek yatırımcının katılımı ile 1,2 milyon TL yatırım aldı.

2021 yılının Eylül ayında Zeynep Eliçin ve Hande Sevinç tarafından kurulan Varsapp, Türkiye’nin ilk kişiden kişiye eşya kiralama platformu olarak öne çıkıyor. Eşya kiralama sigortası ile kullanıcıları koruyan ve eşyalarını kiraya vererek para kazanmalarını sağlayan Varsapp, 10,000’den fazla kullanıcı ve 1,500’den fazla ürüne ev sahipliği yapıyor.

Artan ürün fiyatlarından dolayı yoğun bir kiralama talebi gördüklerini belirten Varsapp kurucusu Zeynep Eliçin, “Kullanıcılarımızın para kazanabilecekleri ve ihtiyaçları olan ürünlere uygun fiyatlara erişebilecekleri bir platform sunuyoruz. Varsapp’te bulunan ürünlerin uygun ve erişilebilir fiyatlarda olması, kullanıcılarımızın kısa dönemlik ihtiyaçlarına daha fazla para ödememesini sağlıyor.” dedi.

Sürdürülebilirliği sağlamayı amaçlayan girişimin kurucu ortağı Hande Sevinç, “Günümüzün en büyük problemlerinden olan tüketim çılgınlığı konusunda bir farkındalık oluşturuyoruz. Tüm süreçlerimizde karbon sıfır yaklaşımı benimsiyoruz ve karbon ayak izimizi sıfırlayabilmek için faaliyetlerde bulunuyoruz.” dedi.