Google, Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch’ın tanıtım tarihini açıkladı


Geçtiğimiz yılın Eylül ayında Pixel 6 serisini tanıtan ve bu seri ile Samsung tarafından üretilen Google Tensor işlemcisine geçiş yapan Google, Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch’ın tanıtım tarihini açıkladı.

Google tarafından yapılan açıklamaya göre Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch, 6 Ekim Perşembe günü Türkiye saati ile 17:00’de gerçekleşecek Made By Google etkinliği ile resmi olarak tanıtılacak. Hatırlatmak gerekirse Google, geçtiğimiz Mayıs ayında gerçekleştirdiği Google I/O 2022 etkinliğinde Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch’ın fotoğraflarını paylaşmıştı.

Google, Pixel 7, Pixel 7 Pro ve Pixel Watch'ın tanıtım tarihini açıkladı (1)

Google tarafından aktarılan bilgilere göre Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, ikinci nesil Google Tensor işlemcisi Google Tensor G2 ile fotoğraflara, videolara, güvenlik ve konuşma tanımaya daha da yararlı, kişileştirilmiş özellikler getirecek. Pixel 7 ve Pixel 7 Pro, Android 13 işletim sistemi ile birlikte tanıtılacak.

Google tarafından üretilen ilk akıllı saat Pixel Watch ise, akışkan hissetmek için yeniden tasarlanan ve özellikle ikonik dairesel tasarım için üretilen yeni Wear OS deneyimi ile sağlık ve fitness özelliklerine odaklanacak.