Meta’nın yeni sanal gerçeklik gözlüğü, 11 Ekim Salı günü tanıtılacak


Geçtiğimiz günlerde Amerikalı komedyen ve sunucu Joe Rogan tarafından Spotify’da yayınlanan The Joe Rogan Experience isimli podcast programına katılan Mark Zuckerberg, Meta’nın yeni sanal gerçeklik gözlüğünü Ekim ayında tanıtacağını söylemişti. Hatırlatmak gerekirse bizde bu haberi sizlerle paylaşmıştık.

Mark Zuckerberg tarafından aktarılan bilgilere göre, Meta’nin yeni ve şimdiye kadarki en gelişmiş sanal gerçeklik gözlüğünün tanıtılacağı Connect 2022 konferansı, 11 Ekim Salı günü gerçekleşecek. Tamamen online olarak gerçekleşmesi beklenen konferansın saat kaçta başlayacağı açıklanmadı.

The Joe Rogan Experience isimli podcast programında, Meta Quest Pro olarak adlandırılacağı tahmin edilen yeni sanal gerçeklik gözlüğünün, göz ve yüz izleme gibi özellikler ile sosyal varlığa odaklanacağını ifade eden Mark Zuckerberg, gözlüğün kullanıcıların yüz ifadelerini yakalamak ve sözlü olmayan iletişimi geliştirmek için gerçek zamanlı olarak avatarlarına kopyalamak için tasarlandığını söyledi.

Mark Zuckerberg ayrıca, Meta’nın AR (Artırılmış Çerçeklik) gözlüklerinin birkaç yıl uzakta olmasına rağmen, 11 Ekim Salı günü tanıtılacak sanal gerçeklik gözlüğünün bazı karma gerçeklik özelliklerine sahip olacağını belirtti.