Netflix, reklamlı abonelik paketinde kripto para reklamları göstermeyecek


Rakiplerinin yükselişi ile birlikte son çeyrekte 970 bin kullanıcı kaybeden ve kullanıcı kaybının önüne geçmek için çözümler üretmeye odaklanan Netflix, reklamlı abonelik paketini kullanıma sunmaya hazırlanıyor.

Reklamverenler ile görüşmeye başlayan Netflix, reklamverenler tarafından aktarılan bilgiye göre, reklamlı abonelik paketinde siyaset, kripto para, ilaç ve çocuklara yönelik reklamlar göstermeyecek.

Netflix’in reklamlı abonelik paketi, iddialara göre önümüzdeki Kasım ayında ABD, Kanada, Avustralya ve Almanya’da kullanıma sunulacak. Reklamlı abonelik paketinin 7 dolar veya 9 dolar fiyat etiketiyle kullanıma sunulması bekleniyor.

Hatırlatmak gerekirse geçtiğimiz Ağustos ayında Netflix’in reklamlı abonelik paketinde indirme özelliğini kaldırabileceğini sizlere aktarmıştık. İndirme özelliği ile ilgili yorum yapmayı reddeden Netflix, bu konuyla ilgili de yorum yapmayı reddetti.

Netflix Sözcüsü, daha önceki açıklamalarında şu ifadeleri kullanmıştı: “Daha düşük fiyatlı, reklam destekli bir seçeneğin nasıl piyasaya sürüleceğine karar vermenin henüz ilk günlerindeyiz ve herhangi bir karar verilmedi. Yani bu noktada bunların hepsi sadece spekülasyon.”