Siber güvenliğe odaklanan Kondukto, 1 milyon dolar yatırım aldı


2019 yılının Ağustos ayındaki tohum öncesi yatırım turunda 500 İstanbul’dan 220 bin dolar yatırım alan Kondukto, 3 yılın ardından yeni bir yatırım haberi ile karşımıza çıktı.

Paylaşılan bilgilere göre, siber güvenliğe odaklanan Kondukto, tohum yatırım turunda ScaleX Ventures’dan 1 milyon dolar tohum yatırımı aldı. Güncel değerlemesi hakkında açıklama yapılmayan Kondukto, alınan yeni yatırımı ürünlerinin gelişimi, büyüme ve pazarlama için kullanacak.

2019 yılının Temmuz ayında Can Taylan Bilgin ve Cenk Kalpakoğlu tarafından kurulan Kondukto, sayısız güvenlik aracındaki güvenlik açıklarını birleştiren, daha hızlı önceliklendirme ve düzeltme için iş akışlarını otomatikleştiren bir uygulama güvenliği düzenleme platformudur.

Alınan yatırım ile ilgili Webrazzi’ye açıklamalarda bulunan Kondukto kurucu ortağı Can Taylan Bilgin, Amerika pazarında gerek Fortune 500 şirketlerinden gerekse hızla büyüyen girişimlerden elde ettikleri müşterilerin onları heyecanlandırdığını ve ScaleX’in desteğiyle kısa sürede globalde aranan çözüm haline geleceklerini düşündüklerini söyledi.