İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşen Armut, 15 milyon euro yatırım aldı


Türkiye’nin en büyük hizmet platformu Armut, İtalyan rakibi ProntoPro ile birleşti. Birleşme sonucunda kurulan yeni şirketin çoğunluk hissesine ve yönetimine sahip olan Armut, birleşmeye ek olarak 15 milyon euro yatırım aldı.

Alınan yeni yatırımla büyümeye devam edeceğini belirten Armut, birleşme sonrasında dört farklı marka ile, Türkiye ve İtalya’nın yanı sıra faaliyet gösterdiği ülke sayısını aralarında Almanya, Avusturya, İspanya ve Fransa’nın da olduğu toplam 14 ülkeye çıkaracak.

2011 yılında Başak Taşpınar Değim ve Erol Değim tarafından kurulan Armut, kullanıcıların tüm hizmet ihtiyacını internet üzerinden bulmasına yardımcı oluyor. Yurt dışında HomeRun ismiyle hizmet veren Armut, birleşme sonucunda kurulan yeni şirket ile EMEA bölgesinin lider hizmet platformu olmayı hedefliyor. Yeni şirketin toplam müşteri sayısının 12 milyona, toplam hizmet veren sayısının ise 1.4 milyona ulaşması bekleniyor.

Armut ve ProntoPro tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni şirketin co-CEO’luğunu Başak Taşpınar Değim ve Erol Değim üstlenecek. 22 farklı milletten toplamda 206 çalışana ulaşacak olan yeni şirket, İstanbul ve Milano merkezlerinde işe alımlarla hızla büyümeye devam edecek.