İklim değişikliğini çözmek için kurulan Tesseract, 78,7 milyon dolar yatırım aldı


Uygun fiyatlı yenilenebilir enerji üretmek ve iklim değişikliğini çözmek için kurulan Tesseract, Lakestar ve Balderton Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 78,7 milyon dolar yatırım aldı.

Crunchbase verilerine göre yatırım turuna, Lakestar ve Balderton Capital haricinde Tom Stafford, Ribbit Capital, Nico Rosberg, Lowercarbon Capital, John Doran, Creandum, Chris Sacca, Box Group, Martin Mignot ve Accel katıldı.

2022 yılının Ocak ayında Charles Orr tarafından kurulan Tesseract, kullanıcıların internet üzerinden güneş ve rüzgar enerji panellerine abone olarak elektrik hizmeti almasını sağlıyor. Tesseract, daha ucuz ve temiz enerji kullanımı ile Avrupa’nın enerji sorununu çözmeyi hedefliyor.

Web sitesinde “Komisyonsuz enerji. 10 kat daha ucuz. 10 kat daha iyi. %100 yenilenebilir.” başlıklı bir yazı yayınlayan Tesseract, şu ifadeleri kullanıyor: Büyük enerji şirketleri güçlüdür. Bize hiçbir şey borçlu değiller. Bizi izliyorlar. Hatalarımız için bizi cezalandırıyorlar. Değerlerimizi görmezden geliyorlar. Daha çok paraları, daha çok insanları, daha çok bağlantıları var. Teknoloji bizim silahımız. Büyük enerji yenebilir. Biz mazlumuz. Öğrenmeye devam ediyoruz. Yenilik yapıyoruz. Fırsatları belirliyoruz. Odaklanırız. Yürütürüz. Biz Tesseract’ız.