Dropp Group, dünyanın ilk sosyal metaverse platformu Flyy’ı satın aldı


Entegre Web3 çözümleri ve platformlarından oluşan bir portföyün holding şirketi olan Dropp Group, dünyanın ilk sosyal mateverse platformu Flyy’ı 25 milyon dolara satın aldı.

2018 yılının Aralık ayında Adel Massarani tarafından kurulan Flyy, insanların herhangi bir yerde topluluklar ve işletmelerle etkileşim kurması için 3B etkileşimli bir dünyada gerçek şehirleri modelliyor. Görsel ve sosyal paradigmaları birleştirerek topluluk tabanlı bir metaverse geliştiren Flyy, kullanıcıları gerçek dünyadan daha da uzaklaştıran yapay dünyalarla meşgul etmek yerine, dijital kişiliklerini gerçek dünyanın bir modeline genişletiyor.

Dropp Group, MetaReality isimli metaverse ve NFT platformunu geliştirmek için Flyy’ın teknolojisini kullanmayı planlıyor.

Dropp Group kurucu ortağı ve CEO’su Gurps Rai, konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Flyy’ı satın almamız, şirketimiz ve platformumuz için ileriye doğru büyük bir sıçramayı temsil ediyor. Yenilikçi teknolojilerimizi entegre ederek her yerde en eksiksiz ve çekici metaverse deneyimini sunacağız. Misyonumuz, toplulukların içinde yaşamak istedikleri dünyayı inşa etmelerini sağlamaktır.”

MetaReality platformu, en ikonik konumlardan ve binalardan başlayarak, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerin tamamen sürükleyici dijital görüntülerini içerecek. Her bina benzersiz bir NFT olarak basılacak. Böylece sahipleri, hedefleri doğrultusunda topluluklar oluşturmak ve onlarla etkileşime geçmek için Dropp’un tescilli teknoloji kaynaklarına erişebilecek.

Satın alma ile Dropp Group’a Baş Metaverse Sorumlusu olarak katılan Flyy kurucusu ve CEO’su Adel Massarani, konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı: “Flyy’ı Dropp Grubu portföyüne dahil etmekten heyecan duyuyorum. Toplu olarak, artık metaverse ve Web3 endüstrilerinde devrim yaratmaya hazırız.”