Eclit, yönetilen bulut hizmeti sağlayıcısı Vargonen’i bünyesine kattı


2021 yılında IT sektörünün öncü ve uzman firmaları Clonera, Pukta ve yatırım fonu Turkven ortaklığında kurulan Eclit, yönetilen bulut hizmeti sağlayıcısı Vargonen’i bünyesine kattığını duyurdu.

20 yılı aşkın sektör tecrübesi ile yalınlaştırılmış ve yönetilebilir IT çözümleri sunan İstanbul merkezli Eclit, Türkiye’nin en büyük cloud altyapısı üzerinden, 6 ayrı veri merkezinden, kendi geliştirdiği teknoloji platformlarıyla, 300’den fazla müşteriye yönetilen IT hizmetleri veriyor. Şirket, Türkiye e-fatura arşivinin yüzde 56’sının, sigorta poliçelerinin yüzde 45’inin, perakende ve e-ticaretin ise yüzde 40’ının bilgi teknolojisi hizmetlerini yönetiyor.

200 yılında kurulan İzmir merkezli Vargonen, uluslararası iş deneyimini, sektörün en iyileri ile yaptığı iş ortaklıkları ve büyük ölçekli altyapı yatırımları ile birleştirerek, yüksek performanslı bir altyapıyı erişilebilir maliyetlerle dünyada birçok noktada sunmaktadır.

Büyüme hedeflerinin önemini vurgulayan Eclit Co-CEO’su Evren Ballı, konuyla ilgili açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Vargonen’in kapsamlı hizmetleriyle müşterilerimize sunduğumuz çözüm portföyünü genişletiyor ve 1000’den fazla müşterisi olan bir yönetilen hizmetler sağlayıcısı konumuna geliyoruz. Önümüzdeki dönemde de organik ve inorganik büyüme stratejimiz devam edecek.”

Eclit ve Vargonen’in şirket kulülterindeki uyuma dikkat çeken Eclit Co-CEO’su Egemen İnce ise açıklamalarında şu ifadeleri kullandı: “Vargonen, müşteri memnuniyetini her zaman ön planda tutması ve en güncel teknolojiyi kullanarak kesintisiz hizmet vermesi açısından DNA’mızla da uyuşan bir şirket. Eclit’in KOBİ’lere hizmet verme stratejisi ve Vargonen’in de bu segmentteki müşterilere hitap eden tamamlayıcı hizmetler sunması da bir başka ortak nokta.”