Mysten Labs, 2 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı


Temel sorunları çözmek için en parlak beyinleri bir araya getirmek ve merkezi olmayan gelecek için araçlar yaratmak için kurulan Web3 odaklı altyapı şirketi ve Sui blok zincirinin geliştiricisi Mysten Labs, B serisi yatırım turunda 2 milyar dolar değerleme ile 300 milyon dolar yatırım aldı.

Mysten Labs tarafından aktarılan bilgilere göre, FTX Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, a16z crypto, Jump Crypto, Apollo, Binance Labs, Franklin Templeton, Coinbase Ventures, Circle Ventures, Lightspeed Venture Partners, Sino Global, Dentsu Ventures, Greenoaks Capital ve O’Leary Ventures dahil olmak üzere yeni ve mevcut yatırımcılar katıldı.

2021 yılının Eylül ayında Adeniyi Abiodun, Evan Cheng, George Danezis ve Sam Blackshear tarafından kurulan Mysten Labs, merkezi olmayan geleceğin temellerini oluşturuyor. Şirketin açılış ürünü Sui, içerik oluşturucuların ve geliştiricilerin web3’te bir sonraki milyar kullanıcıya hitap eden deneyimler oluşturmalarını finanse etmelerini sağlamak için tasarlanmış merkezi olmayan bir blok zinciridir.

Mevcut web3 altyapısının yavaş, pahalı, kapasitesinin kısıtlı, güvensiz ve inşa edilmesinin zor olduğunu belirten Mysten Labs kurucu ortağı ve CEO’su Evan Cheng, sözlerine şöyle devam etti:

“Sui ile talebe göre ölçeklenen ve büyümeyi teşvik eden, aracıları ortadan kaldıran ve uygulamalar genelinde kullanıcıların en sevdikleri ürünlerle sorunsuz bir şekilde entegre olmasını ve etkileşimde bulunmasını sağlayan bir blok zinciri oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yeni yatırım, Mysten’in Sui’yi ölçeklendirmeye devam etmesini sağlayacak.”