Instagram, repost özelliğini test etmeye başladı


Instagram, repost özelliğini test etmeye başladı. Şirket, repost özelliğini henüz herkese açık olarak yayınlamamış olsa da, yakında belirli kullanıcılarla test etmeye başlamayı planlıyor.

Konuyla ilgili TechCrunch’a açıklamalarda bulunan Instagram Ürün İletişim Sorumlusu Seine Kim, “Hikayelerde nasıl yeniden paylaşabileceğinize benzer şekilde, Feed’deki gönderileri yeniden paylaşma yeteneğini keşfediyoruz. Böylece insanlar kendileriyle rezonansa giren şeyleri paylaşabilir ve orijinal içerik oluşturucular çalışmaları için kredilendirilir. Bu özelliği yakında az sayıda insanla test etmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

21 Mayıs 2022’de Alessandro Paluzzi tarafından keşfedilen repost özelliği ilk olarak, Reposts sekmesini gösteren bir ekran görüntüsü yayınlayan sosyal medya danışmanı Matt Navarra tarafından fark edildi. Sekme, kullanıcıların yeniden paylaştığı tüm gönderilere ev sahipliği yapacak. Reposts sekmesi, kullanıcıların profillerinde gönderiler, videolar ve etiketli fotoğraflar sekmelerinin yanında görünecek.

Şu anda Instagram’da başka bir kullanıcının gönderisini yeniden paylaşmanın doğrudan bir yolu yok. Gönderileri yeniden paylaşmak isteyen kullanıcılar bunu yapmak için üçüncü taraf uygulamaları kullanıyor. Repost özelliği, tek bir gönderinin başka kullanıcılar tarafından birden fazla kez paylaşılmasını sağlayarak, gönderilerin daha fazla kişiye ulaşmasına destek olabilir.