Ubisoft ve Netflix, 2023’ten itibaren üç özel mobil oyun yaratmayı planlıyor


Ubisoft ve Netflix, 2023 yılından itibaren dünyanın en sevilen oyun serilerinden bazılarını Netflix’e taşıyacak üç özel mobil oyun yaratmayı planladıklarını duyurdu.

İlk olarak Ubisoft’un her yıl düzenlenen Ubisoft Forward etkinliğinde duyurulan ve Valiant Hearts, Mighty Quest ve Assassin’s Creed evrenlerinde geliştirilecek olan üç mobil oyun, reklam ya da uygulama içi satın alımlar olmadan mobil cihazlar üzerinden sadece Netflix üyelerine özel sunulacak.

Ubisoft’un birçok ödül kazanan Valiant Hearts’ın devamı niteliğindeki yeni oyunu Valiant Hearts: The Great War, orijinal çekirdek ekip tarafından yönetilecek ve aynı DNA’ya sahip olsa da yeni bir hikaye anlatacak. Oyun, 2023 yılının Ocak ayında Netflix üyelerine sunulacak.

Eleştirmenlerin beğenisini kazanan The Mighty Quest for Epic Loot mobil oyununun ardından, The Mighty Quest yeni bir oyunla 2023 yılında Netflix’te olacak. Oyun bu sefer, rogue benzeri türden ilham alarak serinin çatışma formatını yepyeni ve tekrar tekrar oynanabilir bir biçimde hayata geçiren bir deneyim sunacak.

Ayrıca Netflix tarafından yapılan açıklamaya göre, daha önce açıklanan live action dizisine ek olarak, sadece Netflix’e özel olarak yeni bir mobil oyun geliştiriliyor.

“Hayranlar için unutulmaz dünyalar yaratma konusunda benzersiz bir sicile sahip olan Ubisoft ile birlikte çalışmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” diyen Netflix Oyunlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı Mike Verdu, sözlerine şöyle devam etti: “Bu ortaklık sayesinde üyelerimiz için en heyecan verici oyun serilerinden bazılarına özel erişim imkânı sunarken, dünya genelindeki üyelerimiz için harika mobil oyunlardan oluşan kataloğumuzu geliştirmeye devam edeceğiz.”

Ubisoft Mobil Oyunlar Direktörü Jean-Michel Detoc ise şunları söyledi: “Tüm platformlarda harika deneyimler yaratmaya devam ederken Netflix gibi yenilikçi ve yaratıcı bir iş ortağıyla birlikte çalıştığımız için çok mutluyuz. Bu ortaklığın Netflix üyelerinin mobildeki dünyalarımızı ve evrenlerimizi daha derinlemesine keşfetmeleri için harika bir fırsat olacağına inanıyorum.”