Alphabet bünyesinde yer alan sağlık girişimi Verily, 1 milyar dolar yatırım aldı


Tüm sağlık hizmeti ekosisteminin daha iyi sağlık sonuçları elde etmesini sağlamak için teknoloji, veri bilimi ve sağlık hizmetlerindeki tanınmış uzmanlığını ve yeteneklerini kullanan Alphabet yan kuruluşu Verily, Alphabet liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 1 milyar dolar yatırım aldı.

Verily tarafından yapılan açıklamaya göre, yeni yatırım Verily’nin hassas sağlığa odaklanan işletmelerinin genişlemesi, yeni projeler üretmek, sağlık veri platformları geliştirmek, araştırma çalışmaları yapmak ve temel teknolojiye odaklanan çeşitli temel girişimleri desteklemek için kullanılacak. Şirket ayrıca stratejik ortaklıklar, küresel iş geliştirme ve potansiyel satın almalara daha fazla yatırım yapmayı planlıyor.

2015 yılında Andrew Conrad, Brian Otis, Jessica Mega, Thomas Stanis, Vikram Bajaj tarafından kurulan ve Google X (yeni adıyla X Development) tarafından lanse edilen Verily, insanların sağlıklarını yönetme şeklini ve sağlık hizmetinin sunulma şeklini değiştirmek için veriye dayalı, önce insan yaklaşımını kullanan bir girişimdir.

Verily’nin amacı, her gün herkese hassas sağlık vaadini getirmektir. Verily, kapsamlı bir kanıt görünümüne dayalı olarak bir kişi için en iyi çözümlere ulaşmak için klinik, sosyal, davranışsal ve gerçek dünya dahil olmak üzere çok çeşitli kaynaklardan veri üretmeye ve etkinleştirmeye odaklanmıştır. Verily, tüm sağlık hizmeti ekosisteminin daha iyi sağlık sonuçları elde etmesini sağlamak için teknoloji, veri bilimi ve sağlık hizmetlerindeki tanınmış uzmanlığını ve yeteneklerini kullanır.