Netflix Türkiye, üyelik paketlerinin fiyatlarını güncelledi


Kaliteli içerikler sunmaya ve mevcut yapımlarına yatırım yapmaya devam edebilmek için geçtiğimiz Nisan ayında üyelik paketlerinin fiyatlarını güncellediğini açıklayan Netflix Türkiye, henüz 1 yıl bile olmadan üyelik paketlerinin fiyatlarını bir kez daha güncelledi.

Yapılan fiyat güncellemesi ile 480p çözünürlük sunan ve tek cihazda kullanılabilen Temel üyelik paketinin fiyatı 37,99 TL’den 45,99 TL’ye yükselirken, 1080p çözünürlük sunan ve aynı anda 2 farklı cihazda kullanabilen Standart üyelik paketinin fiyatı 57,99 TL’den 69,99 TL’ye, 4K HDR çözünürlük sunan ve aynı anda 4 farklı cihazda kullanabilen Özel üyelik paketinin fiyatı ise 77,99 TL’den 93,99 TL’ye yükseldi.

Netflix Türkiye tarafından yapılan açıklamaya göre, yapılan fiyat güncellemesi yeni üye olan kullanıcılar için geçerli olacak, mevcut kullanıcıların tümü içinse bu değişiklik aşamalı olarak sunulacak. Mevcut kullanıcılar eğer plan değişikliği yapmamışlarsa, üyelik ücretleri değişmeden 30 gün önce bir e-posta göndererek bilgilendirme yapılacak.