Google, Mandiant’ın satın alımını tamamladı


Google, siber savunma, tehdit istihbaratı ve olay müdahalesinde tanınmış bir lider olan Mandiant’ı geçtiğimiz Mart ayında 5,4 milyar dolara satın almıştı. Şirket, satın alma işleminin tamamlandığını duyurdu. Yapılan açıklamaya göre Mandiant, Google Cloud’a katılacak ve Mandiant markasını elinde tutacak.

Google ve Mandiant, sektör lideri güvenlik konusunda uzun bir bağlılığı paylaşıyor. Son yirmi yılda Google, dünyadaki en güvenli bilgi işlem sistemlerinden bazılarını oluşturmak için yenilikler yaptı. Google Cloud müşterileri ve iş ortakları, birinci sınıf tehdit zekası, sıfır güven mimarisi ve güvenlik operasyonları için gezegen ölçeğinde analitik dahil olmak üzere bu öncü güvenlik özelliklerinden yararlanır. Eşsiz cephe uzmanlığı ve sektör lideri tehdit istihbaratı sağlamasıyla tanınan Mandiant, dünyanın en büyük siber güvenlik olaylarına kanıtlanmış ilk müdahale uzmanıdır. Mandiant’ın 22 ülkeye yayılmış güvenlik ve istihbarat ekibi tarafından sağlanan hizmetleri, üst düzey kuruluşların ve kuruluşların siber güvenlik olaylarına hazırlanmalarına ve tepki vermelerine yardımcı olduğu için geniş çapta tanınmaktadır.

Bu satın alma ile Google Cloud ve Mandiant, bulut ve şirket içi ortamlarında müşterileri desteklemek için daha da büyük yeteneklere sahip uçtan uca bir güvenlik operasyonları paketi sunacak.

“Bu satın alma işleminin tamamlanması, kapsamlı ve sınıfının en iyisi bir siber güvenlik çözümü sunmamızı sağlayacak.” diyen Google Cloud CEO’su Thomas Kurian, sözlerine şöyle devam etti: “Bu satın almanın müşterilerimiz ve genel olarak güvenlik sektörü için inanılmaz bir değer yarattığına inanıyoruz. Google Cloud ve Mandiant birlikte, kuruluşların kendilerini nasıl koruduklarını yeniden keşfetmeye ve tehditleri tespit edip bunlara yanıt vermeye yardımcı olacak.”

“Mandiant, her kuruluşu siber tehditlerden koruma ve hazır olduklarından emin olma misyonuyla hareket ediyor.” diyen Mandiant CEO’su Kevin Mandia, sözlerine şöyle devam etti: “18 yıllık tehdit istihbaratı ve olay müdahale deneyimimizi Google Cloud’un güvenlik uzmanlığıyla birleştirmek, güvenlik endüstrisinin ihtiyaç duyduğu hız ve ölçekte hizmet sunmak için inanılmaz bir fırsat sunuyor.”