NFT koleksiyonu Doodles, 704 milyon dolar değerleme ile 54 milyon dolar yatırım aldı


Yaklaşık bir yıldan kısa bir süre önce Evan Keast, Scott Martin ve Jordan Castro tarafından kurulan NFT koleksiyonu Doodles, A serisi yatırım turunda 704 milyon dolar değerleme ile 54 milyon dolar yatırım aldı.

Reddit kurucu ortağı Alexis Ohanian ve eski Reddit çalışanları Elisabeth Garvin, Katelin Holloway tarafından kurulan yatırım şirketi Seven Seven Six liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, FTX Ventures, Acrew Capital ve 10THoldings katıldı.

Doodles, Burnt Toast (Scott Martin) tarafından tasarlanan ve heyecan verici 10,000 NFT’den oluşan bir koleksiyondur. Elle çizilmiş Doodle’lar arasında iskeletler, kediler, uzaylılar, maymunlar ve maskotlar bulunur. Doodles koleksiyonu ayrıca sanatçının paletinden onlarca nadir kafa, kostüm ve renk grubunu içeriyor.

Doodles koleksiyonu, benzersiz eserler üretmek için farklı kombinasyonlarda karıştırılan ve eşleştirilen 100 görsel özelliği temel alır ve hiçbiri birbirine benzemez. Benzersiz eserlerin bazıları 6,9 ETH (yaklaşık 12,180 dolar) ile satın alınabilirken, bazıları nadir özellikler nedeniyle 296,69 ETH ile satın alınabiliyor. Örneğin nadir özellikleri yüksek olan altın renkli Doodle #6914, 8 ay önce 296,69 ETH’ye (satış sırasında yaklaşık 1,1 milyon dolar) satıldı.