Binance Labs, Aptos Labs’a stratejik yatırım yaptı


Binance Labs, dünyanın en güvenli, ölçeklenebilir ve üretime en hazır katman 1 blok zincirini oluşturmaya odaklanan Aptos Labs’a stratejik yatırım yaptı. Binance Labs, Mart ayında da Aptos Labs’a stratejik yatırım yapmıştı.

Meta tarafından geliştirilen blok zinciri tabanlı ödeme sistemi Diem’in yaratıcıları, araştırmacıları, tasarımcıları ve kurucuları tarafından kurulan Aptos Labs, blok zincirini son üç yılda dünya çapında dağıtılan 350’den fazla geliştiriciyle geliştiriyor. Şirket tarafından aktarılan bilgilere göre, Aptos blok zinciri yükseltilebilir şekilde tasarlanmıştır ve mevcut, gelişmekte olan Web3 kullanım durumlarını desteklemek için sürekli olarak gelişecektir.

“Aptos, doğası gereği, ana akım Web3’ün benimsenmesiyle ilgili günümüzün temel zorluklarını ele almak için tasarlandı.” diyen Aptos Labs CEO’su Mo Shaikh, sözlerine şöyle devam etti: “Amacımız, önce insan kullanılabilirliği için tasarlanmış, yükseltme ve gelişme için tasarlanmış esnek, modüler bir mimari aracılığıyla en performanslı, üretime hazır blok zinciri sunmaktır. Binance Labs ekibinin devam eden stratejik desteği, mevcut tüketici zorluklarını ve gelecekte ortaya çıkacak zorlukları çözen yeni nesil uygulamalar oluşturmak için ekosistemimizi daha da güçlendirmemize yardımcı oluyor.”

“Aptos ekibiyle yakın bir şekilde çalışmaktan heyecan duyuyoruz.” diyen Binance Kurucu Ortağı ve Binance Labs Başkanı Yi He, sözlerine şöyle devam etti: “Binance’de her zaman blok zinciri teknolojisinin kitlelere fayda sağlama gücüne inandık. Bununla birlikte, altyapı inşası endüstride bir darboğaz olmaya devam ediyor. Aptos ekibinin teknolojik rekabet gücünün, Web3 için yeni kullanım durumlarını desteklerken blok zinciri altyapısına daha fazla ölçeklenebilirlik getirebileceğine inanıyoruz.”

Aptos, toplanan fonları güvenli, ölçeklenebilir ve üretime en hazır blok zinciri oluşturmaya devam etmek, gelişimini desteklemek ve ekibini genişletmek için kullanacak. Ekip ayrıca, Aptos topluluğunu daha da büyütmek için ekosistem girişimleri ve araçları geliştirecek.