ELYT.net, tohum yatırım turunu 8 milyon dolar değerleme ile tamamladı


Blok zinciri teknolojisi üzerine çalışmaları ile tanınan Ahmet Usta ve 20 yılı aşkın deneyimi ile medya sektörünün etkili isimlerinden Mesut Çevik tarafından ilk duyurusu geçtiğimiz Mart ayında gerçekleştirilen yeni nesil müşteri sadakat ve pazarlama platformu ELYT.net, tohum yatırım turunu 8 milyon dolar değerleme ile tamamladı.

27 girişim ve 7 fona toplamda 47 milyon dolar yatırım yapan ve 250 milyon dolarlık fon yöneten Finberg liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, farklı kurumsal VC’lerin yanı sıra, Valensas kurucu ortakları Akın İdil ve Bilge Algül İdil, Finartz kurucusu Cihan Demir ve Birleşik Ödeme kurucusu İlker Sözdinler katıldı.

Geliştirdiği yenilikçi iş modeli ile Ağustos ayı sonunda açık beta dönemini tamamlayan ELYT.net, markaların ve içerik üreticilerinin NFT’leri çok daha etkin kullanmalarını hedefliyor. ELYT üzerinde markalar ve içerik üreticileri, teknik bir altyapı yatırımı yapmadan NFT’leri oluşturabiliyor ve müşterileri, takipçileri ile paylaşabiliyor.

Gerek markalara gerekse influencerlara benzersiz bir pazarlama aracı sunduklarını ve bunu yaparken NFT’leri kullanmaları için bir kapı açtıklarını belirten ELYT kurucu ortağı Ahmet Usta, alınan yatırım ile yazılım geliştirme süreçlerine devam ederken büyümeye odaklanacaklarını söyledi.

ELYT kurucu ortağı Mesut Çevik tarafından yapılan açıklama ise şu şekilde: “Temel olarak ELYT sınırsız seçeneklere sahip bir müşteri sadakat programının çok kısa sürede hayata geçirilmesini mümkün kılıyor. Bizim için büyüme sürecimizi hızlandıracak stratejik yatırımcılarımız olmasından büyük mutluluk duyuyoruz.”