heybooster, 2 milyon euro değerleme ile yatırım aldı


Verileri analiz etme şeklini değiştiren ve e-ticaret şirketlerine daha iyi dijital pazarlama kararları almaları için analitik araçlar sağlayan heybooster, 2 milyon euro değerleme ile yatırım aldı.

LEAP Investment liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, LEAP Investment haricinde ise Lima Ventures, Aegean Ventures, melek yatırımcılar Murat Tora, Burak Dayıoğlu ve Angel Effect’ten Serdar Arıkan ve Kaan Bingöl katıldı.

2019 yılında Neslihan Emikoğlu ve Şahin Seçil tarafından kurulan heybooster, pazarlama ekiplerinin kararları daha hızlı ve daha akıllı hale getirmesi için pazarlama verilerini eyleme dönüştürülebilir içgörülere dönüştürür. Pazarlama verilerini analiz eden, kritik sorunları ve fırsatları gösteren heybooster’ın içgörü motoru, birden fazla platformu birbirine bağlayarak ve verileri birleştirerek pazarın kendi içgörülerini oluşturmasına olanak tanır. Böylece pazarlamacının API güncellemeleri, veri karıştırma veya SQL deneyimi hakkında endişelenmesine gerek kalmaz. heybooster motoru, tüm bilgileri dakikalar içinde çalıştırır.

2,000’den fazla veriye dayalı şirket tarafından güvenilen heybooster, ne kadar yatırım aldığını paylaşmazken, alınan yeni yatırımı ABD ve Birleşik Krallık’taki partnerlik ağını genişletmek ve Shopify başta olmak üzere entegre olduğu e-ticaret altyapılarının sayısını artırmak için kullanacak.