Nakliye işlemlerini kolaylaştıran Octovan, 11,5 milyon TL yatırım aldı


Nakliye ve taşımacılık alanlarında ürettiği teknoloji çözümleri ile nakliyeciler ve tüketiciler arasında bir pazaryeri oluşturan ve Ocak ayında duyurduğu yeni hizmeti Octovan Express ile e-ticaret lojistiğine odaklanan Octovan, Arz Portföy ve Vinci Yatırım’ın katıldığı yatırım turunda 11,5 milyon TL yatırım aldı.

Yatırım süreciyle ilgili açıklamalarda bulunan ve 2022 yılı itibariyle önemli bir büyüme ivmesi yakaladıklarını belirten Octovan CEO’su Erhan Güneş, Octovan Exdpress hizmetinin hız kesmeden büyüdüğünü ve alınan yatırım ile bu hizmeti Türkiye’de tamamen kusursuzlaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Ayrıca, halihazırda Türkiye’de çalıştıkları bazı şirketlerin yurt dışı operasyonlarını başlatmak üzere görüşmeler yaptıklarını ifade eden Erhan Güneş, yakın dönemde Seri A yatırım görüşmelerine başlamayı planladıklarını da sözlerine ekledi.

Erhan Güneş tarafından aktarılan bilgilere göre Octovan, Octovan Express hizmeti ile e-ticarette aynı gün teslimat, randevulu teslimat ve fotoğraf ile ürün teslim alımı yapan ve teslimatı yapan bir model üzerinden anında teslimat çözümleri sunmaya başladı. Şirket, bu hizmet ile Trendyol, N11, Doğtaş, Arçelik, Pazarama, Vodafone gibi pek çok pazar yeriyle iş birliği halinde çalışıyor.

Şehir içinde 24, şehirler arasında 72 saatte teslimat garantisi sunan, 30 desi ve üzeri ürün taşımacılığına odaklanan Octovan Express’in geçtiğimiz 6 ayda teslimat adetlerinde 10 kat, hacim bazında ise 15 kat büyüdüğünü belirten Erhan Güneş, her biri büyük ürün taşımacılığı konusunda uzmanlaşmış 1,200’den fazla nakliye şirketiyle çalıştıklarını ifade etti.

Aktarılan bilgilere göre Octovan, alınan yatırım ile e-ticaret şirketleri ve beyaz eşya ile mobilya üreticileri başta olmak üzere büyük ürün nakliyesine ihtiyaç duyan şirketlerin müşteri memnuniyetine katkıda bulunmaya ve tüketicilerin hayatlarını kolaylaştırmaya devam edecek.