Getmobil, 180 milyon TL değerleme ile 27 milyon TL yatırım aldı


Teknolojik cihazların değerlendirmesi, yenilenmesi ve onarım süreçlerine yenilikçi, hızlı ve güvenilir çözümler sunmaya odaklanan Getmobil, 180 milyon TL değerleme ile 27 milyon TL yatırım aldı.

Yeni nesil çözümlere yatırım yapan Türkiye’nin ilk melek yatırım ağı Galata Business Angels (GBA) liderliğinde gerçekleşen ve ülkemizdeki yatırım ekosisteminin önemli isimlerinin katıldığı yatırım turuna, GBA haricinide Nevzat Aydın, Birol Yücel, Cem Topçuoğlu, Fırat İşbecer, Ömer Aras, Umur Ozal, Ahu Serter, Ahmed Karslı, Emre Kenci, Sercan Işık, Yılmaz Yıldız ve İzzet Zakuto katıldı.

2018 yılında Mehmet Uygun ve Zeynep Uygun tarafından kurulan Getmobil, teknolojik cihazlar ile ilgili tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Arızalı cihazları en hızlı ve en güvenli şekilde onaran, cihazlar için geniş bir aksesuar seçeneği sunan ve iyi durumda kullanılmış teknolojik cihazları tüketicilerden satın alan Getmobil, satın aldığı teknolojik cihazları kapsamlı testlerden geçirerek sorunlarını tespit ediyor ve alanında uzman ekibi ile cihazları onararak tekrar pazara sunuyor.

2022 yılında Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı’ndan aldığı lisans ile birlikte Yenileme Merkezi ünvanını almaya hak kazanan Getmobil, alınan yatırımı hızla büyüyen yenilenmiş teknolojik ürün pazarının Türkiye’de gelişmesini ve genişlemesini desteklemek için kullanacak.

Üç kişi olarak başladıkları yolculukta bugün neredeyse 100 kişiye ulaştıklarını belirten Getmobil kurucu ortağı ve CEO’su Mehmet Uygun, bugüne kadar elde edilen tüm başarının yenilenmiş cihaz dünyasına ve gelecekteki etkilerine inanan mükemmel bir ekibin değerli katkıları ile elde edildiğini ve bundan sonraki süreçte de genç, dinamik, üretken ve her gün daha fazla öğrenen evrensel bir ekip kültürü ile Türkiye’de yeni oluşan bu dünyada fark yaratacaklarını dile getiriyor.