Swiftly, 1 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı


Perakendeciler için çok kanallı araçlar sunan teknoloji şirketi Swifly, BRV Capital Management liderliğinde gerçekleşen C serisi yatırım turunda 1 milyar dolar değerleme ile 100 milyon dolar yatırım aldı.

2018 yılının Ocak ayında Daniel Kim, Henry Kim, Karen Ho ve Sean Turner tarafından kurulan Swiftly, perakendecilere satışları artırma ve güven oluşturma konusunda güç verirken, markaların perakende medya ağları aracılığı ile daha fazla müşteriye ulaşmasını sağlar. Swiftly tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin teknolojisi, perakendecilerin müşteriler ile güçlü dijital ilişkiler kurmasına ve yüksek satış sonuçları elde etmesine yardımcı olmak için yapay zekanın gücünden yararlanıyor.

Sunduğu çözümler ile perakendecilerin mobil uygulamalarını ve web sitelerini daha iyi bir hale getirmelerine yardımcı olan Swiftly, müşterilerinin mobil uygulamalarında ve web sitelerinde gösterdiği reklamlardan gelir elde ediyor. 22 binin üzerinde aktif müşterisi bulunan şirketin müşterileri çoğunlukla marketlerden ve eczanelerden oluşuyor.

Crunchbase verilerine göre, bugüne kadar toplamda 215,6 milyon dolar yatırım alan Swiftly, alınan 100 milyon dolarlık yeni yatırımı büyüme sürecini devam ettirmek ve yeni pazarlara açılmak için kullanacak.