Web3 odaklı hata ödül platformu Immunefi, 24 milyon dolar yatırım aldı


Web3 odaklı hata ödül platformu Immunefi, A serisi yatırım turunda 24 milyon dolar yatırım aldı. Framework Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Samsung NEXT, Polygon Ventures, Third Prime, Sratos, PS2 Capital, North Island Ventures, Lattice Capital ve Electric Capital katıldı.

Hatırlatmak gerekirse Immunefi, geçtiğimiz yıl Electric Capital ve Blueprint Forest liderliğinde gerçekleşen yatırım turunda 5,5 milyon dolar yatırım almıştı. Geçtiğimiz yıl gerçekleşen yatırım turuna, Third Prime, The LAO, P2P Capital, North Island Ventures, IDEO CoLaB Ventures, Framework Ventures, BR Capital ve BitScale katılmıştı. Şirket, 24 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte bugüne kadar toplam 29,5 milyon dolar yatırım aldı.

2020 yılının Aralık ayında Mitchell Amador tarafından kurulan Immunefi, web3’ü herkes için güvenli hale getirmek amacıyla kurulmuş, web3 ve akıllı sözleşme güvenliğine odaklanan bir hata ödül platformu olarak karşımıza çıkıyor. Blok zinciri ve akıllı sözleşme projelerine barındırma, danışmanlık ve program yönetimi hizmetleri sağlayan Immunefi, kuruluşundan bu yana dünyanın en büyük hata ödül platformu haline gelmiş durumda.

100 milyar dolardan fazla fonu koruyan ve bugüne kadar 25 milyar dolar değerindeki kripto varlığın çalınmasını önleyen Immunefi, yalnızca 2021 yılında gerçekleşen saldırıların ve dolandırıcılıkların Web3 topluluğunu 8 milyar dolardan fazla zarara uğrattığını ve hata ödüllerinin bu saldırıları önleyebileceğini söylüyor.