Metaverse altyapısı sunan Hadean, 30 milyon dolar yatırım aldı


Metaverse altyapısı sunan İngiltere merkezli teknoloji şirketi Hadean, A serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı. Molten Ventures liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Epic Games, In-Q-Tel, Entrepreneur First, Aster Capital, Alumni Ventures ve 2050 katıldı.

2015 yılının Ekim ayında Aidan Hobson Sayers, Alec Mocatta, Craig Beddis, Jason Hardjosoekatmo ve Rashid Mansoor tarafından kurulan Hadean, Metaverse oluşturmanıza, çalıştırmanıza ve para kazanmanıza olanak tanıyan altyapı ve hesaplama gücü sağlıyor. Sürükleyici kullanıcı deneyimlerini destekleyen Hadean’ın açık, ölçeklenebilir altyapısı, dünyanın dört bir yanındaki izleyicileri dinamik olarak birbirine bağlıyor.

“Hadean’ın misyonu, fiziksel ve sanal dünyalar arasında köprü kurmak, daha iyi kararlar almamıza ve fiziksel dünyadaki yaşam kalitemizi iyileştirmemize yardımcı olmaktır.” diyen Hadean kurucu ortağı ve CEO’su Craig Beddis, sözlerine şöyle devam etti: “Günümüzün sanal dünyaları sınırlı bir deneyimdir. Küçük ölçekli ve güvensiz. Bu nedenle, bu uğraştığımız teknik zorluklar bunlar. Ancak Metaverse’ün gerçek başarısının ve kitlesel olarak benimsenmesinin, içerik oluşturucuların açık ve sağlam bir hizmet olarak Metaverse teknolojilerinden yararlanarak kendi deneyimlerini ölçekte oluşturabilme kolaylığına bağlı olacağına inanıyoruz. Bu gerçek için bizim değer yargılarımızı ve tutkumuzu paylaşan Epic Games gibi sektör liderleriyle çalışmaktan mutluluk duyuyoruz.”

Bugüne kadar Microsoft, Minecraft, Epic Games, Sony, Gamescoin, Pilxelynx, Francis Crick, CAE, BAE, Thales ve daha onlarca şirket ile çalışan Hadean, alınan yatırımı ölçeklenebilir, birlikte çalışabilir ve güvenli Metaverse yeteneklerini ve altyapı teknolojisini geliştirmek için kullanacak.