Netflix, Helsinki’de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurdu


2021 yılının Kasım ayında oyun sekmesini tüm kullanıcılara açan ve Netflix Games ile mobil oyun pazarı ile ilgili önemli adımlar atan Netflix, Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurdu.

Netflix tarafından paylaşılan bilgilere göre, sıfırdan inşa edilen yeni mobil oyun stüdyosu, bu yılın başlarında yaklaşık 65 milyon euroya satın alınan Next Games’in yanı sıra, Netflix’in Helsinki’deki ikinci mobil oyun stüdyosu olacak. Yeni mobil oyun stüdyosu, daha önce Zygna Helsinki Oyun Geliştirme Stüdyosu kurucu ortağı ve Genel Müdürü, şu an ise Netflix Games Stüdyo Direktörü olarak görev yapan Marka Lastikka tarafından yönetilecek.

Paylaşılan bilgilere göre, yine bu yılın başlarında Netflix tarafından satın alınan Night School Studio ve Boss Fight Entertainment ile birlikte her biri farklı özelliklere ve odak noktalarına sahip bu dört mobil oyun stüdyosu, Netflix üyelerinin zevklerine uygun oyunlar geliştirecek.

Netflix’te harika bir oyun deneyimi sunmak için yapacak daha çok işlerinin olduğunu belirten Netflix Oyun Stüdyoları Başkan Yardımcısı Amir Rahimi, bir oyunu yaratmanın yıllar alabildiğini, bu yüzden ilk yıllarında oyun stüdyolarının temelini nasıl istikrarlı bir şekilde inşa ettiklerini görmekten gurur duyduklarını ve önümüzdeki yıllarda ürettiklerini paylaşmayı dört gözle beklediklerini söyledi.

Dünya genelinde 220 milyondan fazla üyesi bulunan ve mobil oyunları bugüne kadar 20 milyon kez indirilen Netflix, şu anda üyelerine 20’den fazla oyun sunuyor. Netflix’in hedefi yıl sonuna kadar 50 oyuna ulaşmak.