Netflix, mobil oyunlar için kullanıcı adı oluşturma özelliğini kullanıma sundu


2021 yılında oyun sekmesini tüm kullanıcılara açan ve Netflix Games ile mobil oyun pazarı ile ilgili önemli adımlar atan Netflix’in Finlandiya’nın başkenti Helsinki’de yeni bir mobil oyun stüdyosu kurduğunu dün sizlere aktarmıştık. Netflix, yeni bir özellik sayesinde daha kişiselleştirilmiş bir mobil oyun deneyimi sunmaya başlıyor.

Yapılan açıklamaya göre, mobil oyunlar kataloğunu her türü ve her kategoriyi kapsayacak bir şekilde genişletmeye devam eden Netflix, üyeleri için mobil oyun deneyimini iyileştirmenin yollarını araştırmaya başladı ve daha kişileştirilmiş bir oyun deneyimi için kullanıcı adı oluşturma özelliğini kullanıma sundu.

Kullanıcı adı oluşturma özelliği sayesinde üyeler, tüm Netflix oyunlarında kullanabilecek bir kullanıcı adı oluşturabilecek. Kullanıcı adları, iOS ve Android cihazlarda iki basit adımda oluşturulabilir:

  • Netflix mobil uygulamasını açın
  • iOS üzerinde özelliği kullanmak için öncelikle Rival Pirates ve Lucky Luna’yı indirin ve kullanıcı adınızı belirlemek için talimatları takip edin
  • Android üzerinde özelliği kullanmak için Gezinme çubuğunda oyunlar sekmesini seçin ve “Netflix oyun içi kullanıcı adını oluştur” yazısını bulun

Dünya genelinde 220 milyondan fazla üyesi bulunan ve mobil oyunları bugüne kadar 20 milyon kez indirilen Netflix, sıfırdan inşa edilen yeni mobil oyun stüdyosu ve bu yılın başlarında satın aldığı Next Games, Night School Studio ve Boss Fight Entertainment ile birlikte üyelerinin zevklerine uygun oyunlar geliştirecek ve oyun yatırımlarına devam edecek.