Sanal gerçeklik odaklı konser platformu AmazeVR, 17 milyon dolar yatırım aldı


Sanal gerçeklik odaklı konser platformu AmazeVR, B serisi yatırım turunda 17 milyon dolar yatırım aldı. Mirae Asset Capital liderliğinde gerçekleşen yatırım turuna, Smilegate Investment, Mirae Asset Venture Investment, LG Technology Ventures, Krafton, GS Futures, CJ Investment ve CJ ENM katıldı.

2015 yılının Temmuz ayında JB Lee, Jeremy Nam, Steve Lee ve Steven Koo tarafından kurulan AmazeVR, başlangıçta yalnızca sanal gerçeklik teknolojileri geliştiren bir teknoloji şirketi olarak hayata geçirildi. 2019 yılından beri sanal gerçeklik odaklı konserlere odaklanan AmazeVR, tescilli teknolojileri ile sanatçıları her zaman ve her yerde hayranlara yaklaştırıyor.

Özel yatırım ortaklarının desteğiyle, gelecek VR konserleri cağına girmekten ve tüm VR kullanıcılarına çevrimiçi olarak şaşırtıcı performanslar sunmaktan heyecan duyduklarını belirten AmazeVR CEO’su Ernest Lee, hayranlarına en iyi deneyimleri sunmaya devam etmek için müzikteki ikon isimlerle konuştuklarını söyledi.

Paylaşılan bilgilere göre, 60 milyar dolar piyasa değerine sahip olduğu belirtilen ve bugüne kadar toplamda 47,8 milyon dolar yatırım alan AmazeVR, alınan 17 milyon dolarlık yeni yatırımı büyümeye devam etmek, gelişmeye devam etmek ve sanatçılar, ajanslar ve yayıncılar ile iş birlikleri kurmak için kullanacak.